كور ایران مذاکره رضاییان استقلال ازبکستان

كور: ایران مذاکره رضاییان استقلال ازبکستان رامین رضاییان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات پرسپوليس هنوز قهرمان نشده است

يكي از كساني كه طي روزهاي گذشته از صحبت ها و عملكرد علي كريمي در مقابله با بي اخلاقي ها و فسادهاي موجود در فوتبال حمايت كرده، رضا شاهرودي هست. او كه يكي از بازي

پرسپوليس هنوز قهرمان نشده است

پرسپوليس هنوز قهرمان نشده است

عبارات مهم : فوتبال

يكي از كساني كه طي روزهاي گذشته از صحبت ها و عملكرد علي كريمي در مقابله با بي اخلاقي ها و فسادهاي موجود در فوتبال حمايت كرده، رضا شاهرودي هست. او كه يكي از بازيكنان چپ پا و خوش تكنيك فوتبال ايران بود بعد از صحبت هاي علي كريمي به حمايت از او درآمد و گفت: فدراسيون نبايد در برابر او بايستد بلكه بايد در كنار او در راه مبارزه با فساد قدم بردارد. انتقادات تند علي كريمي خطاب به فدراسيون فوتبال واكنش هاي زيادي را تا به حال همراه داشته است.

پرسپوليس هنوز قهرمان نشده است

برخي از فوتباليست ها نسبت به اين عنوان موضع گرفتند و برخي ديگر حمايت كردند و گفتند فدراسيون بايد به اين صحبت ها رسيدگي كند. اگرچه مهدي تاج با شكايت از علي كريمي مي خواهد به خاطر تهمت هاي او مساله را به دادگاه بكشد ولی در حال حاضر برخي همچون رضا شاهرودي، مي گويند به دور از فضاي التهاب بايد قدم هاي مهمي در مبارزه با فساد برداشته شود.

ابتدا راجع به شرايط تيم پرسپوليس صحبت كنيد. تيم تان اين روزها بردهاي خوبي به دست آورد و الان با اختلاف امتياز نسبت به تيم دوم در صدر جدول قرار دارد.
تيم ما اين روزها شرايط بسيار خوبي دارد يعني پرسپوليس از همان ابتداي فصل روند بسيار خوبي داشت. درست است كه در برخي از بازي ها شاهد افت در كيفيت بازي بوديم ولی انصافا تيم برانكو با وجود برخي مصدوميت ها و محروميت ها هميشه روند رو به رشد و رو به پيشرفت داشته هست. نمي توانيم خرده اي به اين بگيريم. شما ببينيد كمال كاميابي نيا مصدوم است و نمي تواند براي تيم بازي كند ولی مي بينيم چقدر خوب براي تيم بازي مي كند و جاي خالي اين بازيكن هم كمتر حس مي شود. من منكر عملكرد خوب كمال كاميابي نيا نمي شوم ولی حرف من اين است كه تيم برانكو آنقدر خوب و تاكتيكي بازي مي كند كه وقتي حتي يك بازيكن در تركيبش نباشد آنقدر جاي خالي اش احساس نمي شود.

به نكته بسيار خوبي اشاره كرديد. پرسپوليس يكي از مشكلاتي كه دارد اين است كه بازيكنانش زياد محروم و مصدوم مي شوند كه يكي از پرسشها به خاطر دريافت كارت زرد زياد است.
خب در فوتبال بازيكن كارت زرد مي گيرد و اين امر طبيعي هست. وقتي كه بازيكن تحت فشار واقع شده است است و احساس مي كند داور روي صحنه اي دچار اشتباه شده، قاعدتا اعتراض مي كند و بازيكنان پرسپوليس بيشتر به خاطر اين امر كارت زرد مي گيرند ولی نكته حائز اهميت اين است كه الان بازيكن محور نيست.

در حال حاضر شايد همه از قهرماني پرسپوليس اطمينان داشته باشند ولی نكته بسيار دلواپس كننده براي هواداران پرسپوليس تمديد نكردن ١١ بازيكني است كه قراردادشان به پايان مي رسد.
اولا كه هنوز پرسپوليس قهرمان نشده هست. لطفا شما هم اين عنوان را در رسانه ها باب نكنيد كه همه بگويند پرسپوليس قهرمان شده است هست. اگر اين عنوان در ذهن بازيكنان رخنه كند، قطعا انگيزه ارزش كم مي شود و شايد در ادامه ليگ نتايج خوب ارزش را تكرار نكنند. بنابراين از الان هيچ تيمي قهرمان نيست ولی همه مي دانيم شانس پرسپوليس از همه بيشتر هست. البته در مورد بحث تمديد قرارداد بازيكنان هم كه به آن اشاره كرديد بايد بگويم نبايد كسي دلواپس اين عنوان باشد من با شناختي كه از بازيكنان دارم مي دانم در اين وضعيت كه تيم از نقل و انتقالات محروم هست، معرفت به خرج مي دهند و قراردادشان را تمديد مي كنند. پيراهن پرسپوليس از نظر من ٥٠٠ ميليون تومان مي ارزد و هر كس براي اين تيم بازي كند افتخار و محبوبيت بزرگي براي خودش به دست مي آورد. نبايد به اين سادگي فكر كنيم كه بازيكنان اين تيم را رها كرده و مي روند.

علي اكبر طاهري، مديرعامل سابق کلوب پرسپوليس حواشي زيادي براي اين تيم به وجود آورده و بدون اينكه راجع به اين پرسشها براق سازي كند از اين تيم جدا شد. نظرتان راجع به عملكرد اين مدير چيست؟
نبايد اينقدر به گذشته برگرديم و بخواهيم با پرداختن به آنها حاشيه هاي تيم و کلوب را زياد كنيم. بايد قبول كنيم آقاي طاهري در دوره مديريتش توانست موفقيت هاي زيادي براي پرسپوليس به دست بياورد در قهرماني اين تيم سهيم بود و موفقيت ديگري كه به نظر من بسيار ارزشمند هست، افزایش پرسپوليس به جمع ٤ تيم برتر آسيا بود. البته در اين ميان نقاط ضعفي هم وجود داشت كه از نظر من نيازي نيست بيش ازحد به آنها بپردازيم.

يكي از مهم ترين حواشي اخير فوتبال ايران صحبت هاي علي كريمي عليه فدراسيون فوتبال و شخص مهدي تاج بود. بازيكن سابق تيم تان چند باري عليه تاج مطالبي را منتشر كرده و اعتقاد دارد فساد گسترده در فدراسيون وجود دارد. شما اين مساله را قبول داريد؟
علي كريمي به تازگي مربيگري را شروع كرده و وارد حواشي خاصي شده است هست. به هر حال او در دوران بازيگري هم هميشه با صحبت ها و انتقاداتش قصد داشت ايرادات را بگويد. الان كه وارد مربيگري شده است هم مسائلي را مي بيند كه مي خواهد با عنوان كردن آنها در حل كردن ارزش قدم بردارد. البته در اينكه در فدراسيون فساد وجود دارد يا خير، من نظري ندارم. ولی مي دانم كريمي از روي دلسوزي حرف مي زند. من حامي او هستم و قبولش دارم ولی فكر مي كنم بهتر است بيشتر از گذشته تمركزش روي بازي تيمش باشد. او اگر مي خواهد موفق باشد نبايد به اين زودي ها خودش را درگير حاشيه كند.

فكر مي كنيد او مي تواند در مربيگري موفق عمل كند؟
خب تيمي را رهبري مي كند كه هم از نظر مالي و هم از نظر مهره مشكلاتي دارد ولی قاعدتا كريمي نياز به كسب تجربه دارد همان طور كه خيلي از مربيان جوان ما با كسب تجربه توانستند روند خوبي را در كارشان طي كنند آیا علي كريمي نتواند اين كار را انجام دهد؟ قاعدتا او همان طور كه در بازيگري اسطوره پرسپوليس شد مي تواند در مربيگري هم يكي از بهترين ها باشد. البته همان طور كه گفتم بهتر است از حواشي به دور باشد.

واكنش فدراسيون فوتبال راجع به انتقادات كريمي چگونه بايد باشد؟
خب قاعدتا فدراسيون نبايد راحت از كنار اين حرف ها بگذرد. من فكر مي كنم مهدي تاج به جاي اينكه در برابر كريمي بايستد و بخواهد با او مقابله كند بهتر است كنارش بايستد و در راه مقابله با فساد قدم بردارد. ما همه مي دانيم كريمي هميشه با صداقت صحبت كرده و حرف هايش از سر دلسوزي بوده است.

واژه های کلیدی: فوتبال | قهرمان | پرسپوليس | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs